Master Tez Logo

Tez Yazdırma Ücretleri

Tez yazdırma ücretleri: lisans için 2500 TL-35000 TL arası, yüksek lisans için 12000 TL-15000 TL, doktora için ise 25000 TL-30000 TL arasında değişmektedir. 

 

Bu fiyatlar temsili fiyatlar olarak gösterilmektedir. Eğer daha detaylı bir fiyat teklifi almak isterseniz Teklif Al linkine tıklayarak formu doldurun, en kısa sürede fiyat teklifinizi tarafınıza iletelim.

Master Tez olarak beş yılı aşkın süredir içinde bulunduğumuz tez yazdırma sektöründe, müşterilerimizin memnuniyetlerini esas olarak görmekte ve bu doğrultuda onları maddi olarak zorlamayacak ve tezlerinin yazımında emeği geçecek olacak danışman kadromuzun emeklerini karşılayacak bir teraziye göre tez yazdırma ücretlerini belirlemekteyiz. Tezler fabrikasyon ürünler olmadığı için tez yazdırma ücretleri de konu, sayfa sayısı, istenen analizin türü gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilmektedir.

 

Düzey

Fiyat Aralığı

Lisans Tezi

2500-35000 TL

Tezsiz Yüksek Lisans Projesi

4000-55000 TL

Yüksek Lisans Tezi

12000-15000 TL

Doktora Tezi

25000-30000 TL

Makale (Ulusal)

1500-3000 TL

Makale (Uluslararası)

4000-6000 TL

 

Tez Yazım Ücretleri Nasıl Belirlenmektedir?

Tüm yüksek lisans ve doktora programlarının sonunda öğrencilerden talep edilen tezler epey zor bir sürece yol açmaktadır. Bahsi geçen zor süreçte, profesyonel anlamda yardım almayı düşünen öğrencilerin için tez yazdırma ücretleri oldukça önem taşımaktadır. Tezlerin yapıları gereğince birçok işlemi (Literatür, analiz, yazılım) bünyesinde barındırdığından, öğrenciler tezlerinde yer alan ve üstesinden gelemedikleri bölümler içinde tez yazdırma yolunu seçebilmektedir. Master tez olarak bizden talep edilebilecek hizmetlerin değişilebileceği bilinciyle öğrencileri sabit bir tez yazım ücretlerine zorlamaktansa talep edilen hizmetin kapsamına göre bir ücretlendirme politikası yürütmekteyiz. Bu yazıyla birlikte parayla tez yazdırmak için danışmanlık hizmeti almak isteyen öğrencilerin sürekli olarak bizlere yönelttikleri soruların yanıtları verilecektir. Bu yazıda eksik gördüğünüz bir husus olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Anlaşılan Tez Yazdırma Fiyatları Sabit Kalır mı?

Anlaşılan tez yazdırma fiyatları asla değişmez. Tez yazımı için akademik destek almak isteyen ancak uzayan süreçlerde ilk etapta anlaşılan ücretin yükseltilme ihtimalini düşünen pek çok öğrenci bulunmaktadır. Master Tez, tez yazımının süreç içerisinde değişebilecek özgün bir süreç olduğunun farkında olarak danışmanlığını yürüttüğümüz hiçbir tez için en başta anlaştığımız ücretin dışında bir ücret istemediğimizin altını çizmekteyiz. Tez yazdırma ücretlerinin değişmemesi için anlaşma sağlanacağı sırada üzerinde durulması gereken tüm hususları detaylı olarak ele alınarak sonraki süreçte danışanlarımızın güvenini sarsmayan bir anlayışla hizmetlerimize devam etmekteyiz.

 

Tezlerin Neden Standart Bir Ücreti Yok?

Daha önce belirttiğimiz üzere, tezler fabrikasyon bir durum olmadığından ve her tez kendine özgü kapsamı olmasından dolayı tezlerin standart bir ücreti olmamaktadır. Her öğrenciye uygulanacak standart bir tez yazdırma fiyatlarının standart olmaması,  dolaylı yoldan bilimde özgünlük esasıyla ilişkilidir. Bilimsel çalışmaların yapısında süreklilik ve daha evvel meydana getirilen çalışmalardan haberdar olunması gereksinimi bulunmaktadır. Meydana getirilen bütün bilimsel araştırmalar daha evvel gerçekleşmiş araştırmalar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

 

Meydana getirilen çalışmaların yayın içerisinde aktarımında birtakım nizamlara uyulması, faydalanan referansların yine belirli nizamlara doğrultusunda gösterilmesi zorunludur. Bilimsel çalışma meydana getirmek ve çalışma neticelerini ilan etmek kademesinde kasıtlı olarak veya farkında olmadan gerçekleştirilen hatalar çalışmanın saygınlığına zarar vermenin yanında çalışma konusunun dahil olduğu alanı da olumsuz etkilemektedir. Bilimsel etkileşim oluşumunda genellikle “etik dışı” şeklinde ifade edilen bu davranışlar kapsamına “sahtecilik”, “intihal”, “uydurmacılık” ve “tekrarlanan yayın yapma” ve bunun gibi istenmeyen uygulamalar girmektedir. Anlaşılacağı gibi her tezin kendine özgü bir yapısı bulunmaktadır. Kendine özgü bu yapı,  tezin sayfa sayısı, başvurulan yöntem, dahil edilen evren ve örneklem gibi farklılıklarla açıklanabilmekte bu durumda tez yazdırma ücretlerinin sabit olmamasının sebebini açıklamaktadır. 

 

Turnitin Raporu Ücretli mi?

İlk olarak Turnitin programının kullanılma sebebi olan intihalle alakalı bilgi vermenin faydalı olacağı düşünülmektedir.  İntihal farklı insanların meydana getirdiği çalışmalardan, bölümler, dizeler alıp kendisi meydana getirmiş gibi yayınlama ya da başka insanların ortaya attığı tezleri üstlenip farklı biçimde sunmak şeklinde ifade edilmektedir.

 

İntihal, bilimsel yanıltma (scientific misconduct) başlığı altında gruplanan 3 unsur içinde tanımlanmaktadır. Bahsi geçen unsur;

  • Bilimsel korsanlık (piracy): Başka araştırmalardaki verilerin araştırmacının izni olmadan alınması.
  • İntihal (plagiarism): Başkalarının fikir, yazı ve çalışmalarını çalarak, aldığı kişilere gereken şekilde atıf yapmadan kendisinin gibi göstermek.
  • Saptırma (fabrication, desk-research, dry-lab): verilerin saptırılması veya var olmayan bilgilerin/verilerin yoktan var edilmesidir.

 

Danışmanlığını yürüttüğümüz hiçbir tezde yukarıdaki gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu tarz durumların yaşanmaması adına bünyemizde alanında uzman yüzden fazla danışmanla beş yılı aşkın süredir hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Yüksek Lisans ve Doktora tezlerinin hepsi bugün uluslararası alanda en bilindik olan Turnitin programına yüklenerek saptanmaktadır. Standart bir Yüksek Lisans Tezinin bu programdaki oranının yüzde yirminin üstünde çıkmaması gerekmektedir. Master Tez olarak yürüttüğümüz çalışmaların turnitin raporlarını yüzde yirminin altında olacak şekilde ücretsiz olarak müşterimize iletmekteyiz.

  

Blog önerisi: Kaynakça Nasıl Yazılır?